Materials

MATERIÁLY PRO VÝROBU

Všechny produkty rebelt jsou vyráběny z prvotřídních a odolných materiálů.

Jako hlavní materiál pro výrobu batohů, tašek a peněženek používám špičkový 4 vrstvý laminát X-Pac ve variantě VX a 2 vrstvý laminát nové generace LiteSkin. Jedná se o materiály německé firmy DIMENSION-POLYANT vyráběné v USA.

Materiál X-Pac je tvořen ze čtyř vrstev, které jsou k sobě vzájemně slaminovány a tvoří tak pevný celek. 

Jako vrchní vrstva je použit Nylon v různých gramážích, udávaných v jednotkách Denier. Pod vrchní vrstvu jsou vložena polyesterová vlákna do tvaru X (typický znak tohoto materiálu), která dodávají tkanině pevnost v diagonálním směru. Třetí vrstvu tvoří tenký PET film, který zajišťuje absolutní nepromokavost. Spodní vrstvu tvoří polyesterová tkanina 50D.

Na rozdíl od X-Pacu je materiál Lite Skin tvořen jen ze dvou vrstev. Na spodní nosnou vrstvu je použit Nylon a lícovou stranu tvoří netkaný polyester s polyesterovou pryskyřicí. Jedná se o velmi tenký materiál s dobrou odolností proti oděru.

Nejedná se tedy o klasický materiál s voděodolným zátěrem, ale o opravdu špičkov laminát, který vyniká absolutní nepromokavostí a vysokou odolností proti oděru vzhledem k jeho váze. 

Pro výrobu používám X-Pac ve třech variantách VX:

VXO7 - nejlehčí mnou používaná varianta. Vrchní vrstvu tvoří Nylon 70D tkaný metodou ripstop.
Váha materiálu je 162 g/m2.

Aktuálně k dispozici v barvách...šedá, černá, bílá a červená.

Šedá   

VX21 - materiál střední gramáže s nejlepším poměrem váha/odolnost. Vrchní vrstvu tvoří Nylon 210D tkaný klasickou plátnovou vazbou. Tato varianta má o 80 % větší odolnost proti oděru než varianta VX07. Váha materiálu je 203 g/m2.
Aktuálně k dispozici v barvách...černá (Black), tmavě modrá (Navy blue), fialová (Bright purple), světle modrá (Bahama blue), tyrkysová (Spanish teal), vínova (Port), žlutá (Federal yellow), tmavě zelená (Dark green), bambusová (Bamboo), středně modrá (Deep blue), tmavě šedá (Slate grey)

          

VX42 - nejtěžší a zároveň nejodolnější materiál v mé produkci. Vrchní vrstvu tvoří Nylon 420D tkaný plátnovou vazbou. X-Pac v této variantě je velmi odolný proti oděru. Tato varianta má téměř o 90 % větší odolnost proti oděru než varianta VX21. Váha materiálu je 284 g/m2.
Aktuálně k dispozici pouze v šedé a černé barvě.

 

Materiál Lite Skin používám v nejtenčí variantě s označením LS07.

LSO7 - nosnou vrstvu tvoří Nylon 70D tkaný metodou ripstop. Váha materiálu je 115 g/m2.
Aktuálně k dispozici v černo-šedé barvě.

Na vnější kapsy batohů používám odolnou pevnou síťovinu (pouze v černé barvě) nebo elastický polyamid.
Aktuálně k dispozici v barvách - černá, červená, světle modrá, tmavě modrá, fialová, světle zelená, žlutá, korálová. 

Ve výrobě používám i další materiály jako polyesterové a nylonové tkaniny, PAD popruhy v různých šířích, polyesterové lemovky pro začištění výrobků nebo originální zipy osvědčené značky YKK. Na výplně do ramenních popruhů, bederních pásů a zádových částí batohů používám pěny EVA s uzavřenou buněčnou strukturou. Všechny výrobky šiji nitěmi Amann.

Vždy se snažím vybírat pouze nejkvalitnější materiály, které výrobkům poskytují dlouhou životnost.